top of page

מרכז אגו לב מוגדר ומחמאות

חוקי המשחק האנרגטי - על זה מדברות הסדנאות שלי.

השבוע הייתי אצל חברים, הוא לב אגו מוגדר והיא לב אגו פתוח והיתה לי שם התבוננות מעניינת שאני רוצה לשתף. קודם כל קצת מידע, כדי שיהיה אפשר להבין את הסיפור:

לאנשים עם מרכז אגו לב - יש תחושת ערך ויש כוח רצון.

כשאני אומרת ערך, אני מתכוונת הבנת ערך אנרגטית שלא קשורה לשום דבר חיצוני,

לא קשורה אם עשינו או לא עשינו משהו, אם אמרנו או לא אמרנו נכון, תחושה מובנית שלא תלויה בדבר.

למי שיש מרכז לב-אגו מוגדר יש תחושת ערך רציפה,

הוא לא צריך להרים לעצמו או להגיד לעצמו איזה מצוין אני, זה פשוט לא עניין,

זה ברור שהוא סבבה. כשהוא טוב במשהו זה ברור לו, וגם כשהוא לא טוב במשהו זה ברור לו,

אבל זה לא עניין בכלל, הערך שלו מוטבע ואינו קשור לעשייה שלו.

מני שיש לו מרכז אגו-לב מוגדר יחשוב לרוב שהמחשבות והעשייה שלו טובה ומשמעותית.

כמובן שהעולם המערבי שנכנס לנו למיינד דורש דרישות הצלחה בלתי נגמרות, גם אנשים עם לב אגו-מוגדר נופלים לצורך להוכיח, ושם זה מסוכן, כי דווקא בגלל שיש להם כוח של רצון, הם עלולים להתעלל בעצמם דרך רתימת כוח הרצון בהגזמה, אני עשיתי את זה שנים, זה מאד מעייף, מתיש ולא בריא.

ומהצד השני, אנשים עם מרכז אגו לב פתוח עלולים להנמיך את עצמם בגלל שבעולם שלנו להיות טוב, מצליח, עלול להיות מושא להצקות והעלבות, כוח שכזה מאיים על אנשים והם פועלים מולו, בעולם שלנו סבל וקורבנות מוערך יותר. מי שהולך לו, אז לא אוהבים אותו.

אנשים עם אגו מוגדר, חוטפים על הכוח שלהם ועם השנים הם מסתירים את הכוח הזה בהתחלה מאחרים ואחר כך מעצמם, עד שהם שוכחים שיש להם רצון בכלל, אבל הכוח אינו נעלם ועלולות להיווצר התפרצויות עצבים. תחשבו על כוח שמתפוצץ, כי לא נתנו לו אאוטלט בדרך שנכונה לו. לסיכום: מרכז אגו מוגדר מאוזן חי טוב עם עצמו ולא מתעסק בערך, כשהוא לא מאוזן הוא מנמיך את עצמו, או מגזים את עצמו.

אצל אנשים עם אגו פתוח אין כוח רצון מובנה, כוח הרצון לא יציב ותלוי בסביבה (באנשים סביבם ובנוטרינוס), יש להם רצונות אבל הם לא ישיגו אותם דרך כוח רצון, אלא בדרכים אחרות לפי המבנה שלהם.

יש להם ערך, אבל הם לא יחושו אותו בצורה רציפה, כשמרכז כוח הרצון פתוח, אין שום צורך להוכיח שום דבר, ויש אפשרות אדירה ללמוד ניואנסים של ערך, אנשים עם מרכז אגו לב פתוח בריא שלא מנסה להיות יותר שווה, יש אפשרות ללמוד את אנרגיית כוח הרצון והערך מהרבה זויות. אך רוב האנשים עם מרכז אגו פתוח מפחדים מתחושת האגו המוגדר, כי זה כוח חזק שקשה להם לשאת , אז הם הודפים אותו. איך אדם עם מרכז אגו פתוח הודף אדם עם מרכז אגו מוגדר ? 1. מעצים את עצמו ומספרים כמה הם מהמם 2. מנמיך את השיתוף של האחר ומזלזל בו. (זלזול מטריף אנשים עם מרכז אגו מוגדר), 3. מתנתקים, לא ממש מקשיבים או מעבירים נושא. כל האסטרטגיות האלה מונעות מלימוד אמיתי ועמוק של האנרגיה הזו וגורמים לבעיות בתקשורת

בין מרכז אגו מוגדר לפתוח.

אני ומרכז האגו לב המוגדר שלי

אני עברתי תהליך עם מרכז האגו לב שלי, המון שנים, הנמכתי והסתרתי את עצמי, בגלל חוויות ילדות, הילדים בכיתה לא אהבו את המקומות בהם הצלחתי והנמיכו והקטינו אותי ולכן, הפסקתי את כל הפעילויות שלי, התנדבתי בוועדות וכל מיני כאלה, בבת אחת הפסקתי הכל, והשתדלתי להסתיר טוב טוב את הדברים שאני יודעת. הפחד הקשה עלי להיות מי שאני ויצרתי אינסוף אסטרגיות להסתיר את הכוח הזה כשאני מתקשרת עם אנשים, תמיד הרגשתי שאם אני מספרת סיפור טוב מדי, אנשים מתכווצים, אז הפסקתי וכך ביטלתי חלקים מעצמי.

בשנים של הניסוי, ככל שהתחזקתי בלהיות מי שאני, כבר לא יכולתי לוותר על האנרגיה הזו, זו אנרגיה כיפית שאוהבת מחמאות ואוהבת לעוף על עצמה ועל אחרים ואוהבת שאחרים עפים עליה והיום, אני לא מוותרת עליה גם אם זה יעלה לי באהבה של אנשים אלי או בחברים.

אחד הדברים שאדם עם מרכז לב-אגו מוגדר ממש אוהב זה להחמיא ולקבל מחמאות, ואחד הדברים שלמרכז אגו - לב פתוח ממש קשה, זה לקבל מחמאות.

יום שבת יושבים שלושתינו בשמש, אני והוא מרכז לב-אגו מוגדר והיא מרכז לב אגו פתוח שממש סבבה לי איתו, אני מזהה כשהיא מתכווצת מולי ואנחנו יכולות לצחוק על זה ולהירגע, אני מבינה שקשה לאנשים כשאני מספרת על דברים טובים שקרו לי, אבל מה לעשות שבחיים שלי קורים גם דברים טובים...

יצא ששקעתי איתו לשיחה והיא התבוננה בנו, פתאום קלטתי אותה צוחקת,

מה קרה? שאלתי אותה.

אני רואה איך אתם עפים על עצמכם, לא מפסיקים להרים אחד לשני וזה נראה כל כך כיף,

ואני קולטת את עצמי וכמה אני מפחדת ממחמאות.

ותמיד כשהוא מחמיא לי אני הודפת את המחמאה, וגם אני מפסידה וגם הוא מתוסכל

וזה לא כיף בכלל, חבל.


מרכז אגו-לב מוגדר10 views0 comments

Comentarios


bottom of page